Twój adres IP: 3.239.95.36

ISP: Amazon Technologies Inc.

Lokalizacja:  

Recenzja CyberGhost

Czy zapewnia spokój ducha podczas surfowania po sieci?
vpn rating

Nasza ocena:

5/5
CyberGhost
Ostatnia aktualizacja: 5 lipca 2023

Bezpieczeństwo

Bogaty zasób protokołów bezpieczeństwa do wyboru, polityka braku logów i lokalizacja firmy operującej VPN poza terenem Sojuszu 14 oczu

Dostępność

CyberGhost uruchomimy na szerokiej gamie urządzeń, także na konsolach do gier - PlayStation i Xbox

Dobry do gier i streamingu

Wysokie prędkości transferu, bez względu na używane ustawienia - sprawiają, że to świetny VPN zarówno do gier, jak i konsumpcji treści strumieniowych.

Drobne braki

Nie uświadczymy tutaj multi-hop (łańcuchowych serwerów VPN), ani zaciemniania (obfuscation), a dla części użytkowników może to być znaczny problem.

W poniższej recenzji przyjrzymy się CyberGhost, czyli kolejnej sieci VPN ze ścisłej czołówki. Co ma do zaoferowania CyberGhost w kwestii funkcji bezpieczeństwa, jak duża jest jego pula serwerów i jak sprawdza się do pobierania plików, gry online oraz konsumpcji treści strumieniowych? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Podobnie jak opisywany przez nas wcześniej PIA VPN, także CyberGhost należy do Kape Technologies z Wielkiej Brytanii. Sama firma operująca VPN znajduje się w Rumuni, z częścią zespołu deweloperów zlokalizowanych w Niemczech. Rumuńskie przepisy prywatności są bardzo sprzyjające z punktu widzenia dostawców usług VPN; nie ma obowiązku zbierania danych użytkowników ani nie sięga tam Sojusz 14 Oczu.

Ile serwerów ma CyberGhost

CyberGhost oferuje imponującą pulę ponad 9500 serwerów zlokalizowanych w 91 krajach na całym świecie. Dzięki temu, to świetna opcja dla każdego, kto szuka sposobu na ominięcie blokad geograficznych, także tych na Netflix i innych serwisach strumieniowych.

serwery CyberGhost

Bezpieczeństwo CyberGhost

Na pierwszy ogień – polityka logów. CyberGhost posiada politykę braku logów, co oznacza, że nie zbiera żadnych danych odnośnie do aktywności użytkowników korzystających z połączenia VPN. Zarówno nasz adres IP, historia przeglądania, czas trwania sesji, jak i inne szczegółowe dane, nie są zbierane.

CyberGhost zbiera tylko 3 podstawowe dane, niezbędne do świadczenia usług VPN, a są to:

 • Adres e-mail – niezbędny do zakładania konta, jak i do ewentualnych kontaktów z obsługą klienta.
 • Dane płatności – takie jak numer karty kredytowej lub debetowej. Nie są jednak niezbędne, bowiem CyberGhost przyjmuje płatności w formie kryptowalut.
 • Preferencje cookies – tylko w przypadku, gdy przeglądamy stronę internetową CyberGhost.

Co oferuje CyberGhost

W dużym skrócie, CyberGhost to bezpieczny VPN, będący liderem na rynku. Uruchomimy go na szerokiej gamie urządzeń i systemów operacyjnych: Windows, Mac, Linux, iOS, Amazon FireTV, AppleTV; znajdziemy także rozszerzenia do przeglądarek Chrome i Firefox. CyberGhost oferuje politykę braku logów, szeroki wachlarz protokołów szyfrowania i dużą liczbę serwerów, z których wszystkie są bezdyskowe (w całości oparte na pamięci RAM). Znajdziemy tu także kilka dodatkowych funkcji, które zwiększają nasze bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z sieci VPN, jak np. możliwość uzyskania dedykowanego adresu IP.

Na minus należy zaliczyć fakt, że nie uświadczymy tu Multi-hop (łańcuchowych serwerów VPN) ani zaciemniania (obfuscation).

funkcje

Protokoły szyfrowania

Możemy wybierać spośród trzech sprawdzonych protokołów szyfrowania. Wszystkie opisujemy poniżej.

 • WireGuard – najpopularniejszy i najlepszy protokół, elitarny poziom bezpieczeństwa i wysokie prędkości przesyłania danych; znacznie wyprzedza OpenVPN i IKEv2.
 • IKEv2 – Internet Key Exchange Version 2, używany głównie na urządzeniach mobilnych, z racji możliwości natychmiastowego przywrócenia połączenia, w przypadku jego zerwania.
 • OpenVPN – jeden z najpopularniejszych, protokół open-source.

Kill Switch

Awaryjny wyłącznik, który całkowicie odcina nas od internetu w przypadku zerwania połączenia VPN. Dzięki temu mamy pewność, że przesyłane dane nie wyciekną poza szyfrowany tunel wirtualnej sieci prywatnej.

Split Tunneling

Split Tunneling to dla nas must-have w świecie wirtualnych sieci prywatnych. Ta prosta funkcja pozwala wybrać pojedyncze aplikacje, które mają się łączyć z internetem poprzez VPN, kiedy reszta ruchu odbywa się poza zaszyfrowanym tunelem. Bardzo przydatne, kiedy np. chcemy korzystać z VPN do przeglądania stron internetowych, ale nie do gry online.

ustawienia vpn

Dedykowany adres IP

CyberGhost pozwala nam na uzyskanie dedykowanego adresu IP. Do czego może się przydać? Podczas korzystania z VPN, zwykle dzielimy adresy IP z innymi użytkownikami; zazwyczaj nie jest to problem, możemy jednak mieć kłopot z uzyskaniem dostępu do stron i usług, które blokują użytkowników korzystających z VPN.

Korzystanie z zaciemnionych serwerów VPN nie zawsze pomaga – gdyż usługodawcy mogą blokować IP, które używane są zbyt często i oznaczone jako należące do VPN. Uzyskując dedykowany adres IP, unikalny tylko dla nas, możemy uniknąć takich blokad. Niestety nie jest to funkcja aktywna domyślnie – możemy ją wykupić za $2,50 miesięcznie.

Blokada DNS

CyberGhost umożliwia blokadę domen DNS używanych do reklam, aplikacji śledzących i złośliwego oprogramowania. Do jej działania konieczne jest korzystanie z protokołu WireGuard.

Bezdyskowe serwery CyberGhost

Na duży plus zasługują bezdyskowe serwery CyberGhost. Oparte na pamięci RAM – gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, bowiem wszystkie dane zostają całkowicie wymazane w przypadku ich wyłączenia.

wsparcie i strona internetowa CyberGhost

Wsparcie 24/7

W kwestii pomocy technicznej CyberGhost nie ma się czego wstydzić. Do dyspozycji mamy czat na żywo, który zawsze czeka gotowy do pomocy. Po wpisaniu zapytania otrzymujemy propozycje wpisów blogowych, mogących nam pomóc, a jeśli odpowiedzi nas nie satysfakcjonują, możemy błyskawicznie wejść do rozmowy z konsultantem.

Testy prędkości CyberGhost

Pora sprawdzić jak CyberGhost wypada w testach prędkości. Wykonaliśmy dwa pomiary (bez i z VPN), jeden po drugim, na jednym komputerze i w tej samej konfiguracji sieciowej.

Pomiar bez użycia VPN:

pomiar bez uzycia vpn
 • Pobieranie (więcej=lepiej): 70,54 Mbps
 • Wysyłanie (więcej=lepiej): 6,75 Mbps
 • Ping (mniej=lepiej): 33 ms

Pomiar z VPN (WireGuard):

pomiar z vpn cyberghost
 • Pobieranie (więcej=lepiej): 66,60 Mbps
 • Wysyłanie (więcej=lepiej): 6,74 Mbps
 • Ping (mniej=lepiej): 45 ms

Wnioski

Bez większych niespodzianek, spadki prędkości podczas korzystania z CyberGhost były minimalne. Testy potwierdziły nasze osobiste wrażenia – podczas przeglądania internetu, gry online, jak i korzystania z Netflix, nie uświadczyliśmy żadnych spowolnień czy innych trudności.

aplikacja CyberGhost

Czy CyberGhost działa z Netflix

Tak, CyberGhost działa z Netflix i innymi usługami strumieniowymi. Bez problemu uzyskaliśmy dostęp do treści zarezerwowanych dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, także w rozdzielczości 4K.

Oferta i plany cenowe

W chwili pisania tej recenzji, CyberGhost jest dostępny w następujących planach cenowych.

 • 1 miesiąc – w cenie 11,99 € za miesiąc
 • 6 miesięcy – w cenie 6,99 € za miesiąc
 • 2 lata (z 3 miesiącami gratis) – w cenie 2,11 € za miesiąc
Cennik

Należy mieć na uwadze, że ceny usług VPN często się zmieniają. Aktualne ceny i dostępne pakiety PIA możesz sprawdzić – TUTAJ.

CyberGhost VPN czy warto

CyberGhost to renomowany dostawca z czołówki usług VPN. Solidne protokoły bezpieczeństwa, polityka braku logów i wsparcie 24/7 sprawiają, że to bezpieczna i przyjemna w użytkowaniu sieć. Dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, także podczas gry czy korzystania z treści strumieniowych. Na mały minus należy zaliczyć brak zaciemnionych serwerów i multi-hop, ale jeśli nie zależy wam na tych funkcjach, to będziecie usatysfakcjonowani.

Sprawdź najniższą cenę i aktualną ofertę CyberGhost korzystając z przycisku poniżej.

Recenzja AirVPN

Recenzja AirVPN

Czy mała, niezależna wirtualna sieć prywatna może konkurować z komercyjnymi gigantami? Nasza recenzja AirVPN odpowie na to pytanie. Sprawdź, czy warto...

HideMyAss! (HMA)

HideMyAss! (HMA)

HMA, znane także jako HideMyAss, to VPN mający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Sprawdziliśmy co ma do zaoferowania ta wirtualna sieć prywatna z osłem w...

Recenzja Private Internet Access

Recenzja Private Internet Access

Private Internet Access to VPN ze ścisłej czołówki. Oferuje solidne mechanizmy bezpieczeństwa, wysokie prędkości przesyłu danych i multum dodatkowych funkcji,...