Twój adres IP: 34.239.151.124

ISP: Amazon.com, Inc.

Lokalizacja:  

Ranking VPN na konsole PS3, PS4 i PS5

VPN na PlayStation

Aby pomóc ci zdecydować, stworzyliśmy listę 5 najlepszych vpn dla PlayStation. Każda sieć została starannie wybrana na podstawie jej oferowanej prędkości, zabezpieczeń, lokalizacji serwerów i jakości obsługi klienta. Wybierz najlepszy VPN na PlayStation.

Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź:

vpn na konsole
Surfshark ranking vpn

Surfshark na PlayStation

 • 3000+ serwerów w 100+ krajach
 • brak limitu
 • OpenVPN, IKEv2, WireGuard
 • 30 dni na zwrot
 • poza Sojuszem 14 Oczu

Surfshark to najlepszy wybór dla użytkowników Playstation, ponieważ oferuje szybkie połączenia i pozwala na przełączanie się między serwerami w krajach na całym świecie. Oferuje również szyfrowanie klasy wojskowej i nie rejestruje Twojej aktywności online. Mimo braku dedykowanej aplikacji oferuje oficjalne wsparcie na konsolach PlayStation.

przy planie rocznym

ok. 13,49 zł

za miesiąc

Najlepszy VPN - NordVPN

NordVPN

 • 5000+ serwerów w 60+ krajach
 • max 6 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2/IPsec, WireGuard (NordLynx)
 • 30 dni na zwrot
 • poza Sojuszem 14 Oczu

Ten VPN ma ponad 5,000 serwerów rozmieszczonych w 60 krajach, co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych VPN na Playstation. Jest również wyposażony w 256-bitowe szyfrowanie AES i ścisłą politykę braku logów.

przy planie rocznym

ok. 17,08 zł

za miesiąc

Private internet access

Private Internet ACCESS

 • 35000+ serwerów w 80+ krajach
 • max 10 urządzeń
 • OpenVPN, IPsec, WireGuard
 • 30 dni na zwrot
 • deklarowana polityka braku logów

Ten vpn ma ponad 35000 serwerów na całym świecie, które oferują szybkie prędkości i niezawodne połączenia na urządzeniach Playstation. Posiada również 256-bitowe szyfrowanie AES, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.

przy planie rocznym

ok. 13,34 zł

za miesiąc

CyberGhost lista najlepszych vpn

CyberGhost

 • 9000+ serwerów w 90+ krajach
 • max 7 urządzeń
 • OpenVPN, L2TP/ IPSec, IKEv2/ IPSec, PPTP
 • 45 dni na zwrot
 • poza Sojuszem 14 Oczu

Ten VPN jest łatwy w użyciu na Playstation, oferuje dostęp do tysięcy serwerów w ponad 90 krajach. Posiada również silne zabezpieczenia, takie jak 256-bitowe szyfrowanie, ochrona przed wyciekiem DNS oraz automatyczny kill switch, które chronią Twoje działania online.

przy planie 2-letnim

ok. 9,55 zł

za miesiąc

atlas vpn

atlasVPN

 • 1000+ serwerów w 42+ krajach
 • brak limitu urządzeń
 • WireGuard, IPSec/IKEv2
 • 30 dni na zwrot
 • deklarowana polityka braku logów

Atlas to dobry VPN na Playstation, oferujący szybkie prędkości i dużą sieć serwerów, które są rozmieszczone na całym świecie. Zapewnia również najwyższe bezpieczeństwo dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES klasy wojskowej i ścisłej polityce braku logów. Na internetowej stronie usługodawcy możemy znaleźc oficjalny poradnik pozwalający na uruchomienie Atlas VPN na konsolach Playstation.

przy planie rocznym

ok. 18,00 zł

za miesiąc

Wszystko co musisz wiedzieć o VPN na konsole Playstation

Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o działaniu VPN na PlayStation. Możesz przeglądać strony bezpiecznie i anonimowo, odblokować treści z ograniczeniami geograficznymi i poprawić prędkość połączenia. Chwyć więc za kontroler i przygotuj się do podniesienia poziomu swoich wrażeń z gry z VPN na PlayStation!

Virtual Private Network (VPN) to technologia sieci komputerowej, która zabezpiecza połączenie między użytkownikiem a serwerem poprzez szyfrowanie danych, utrudniając dostęp osobom nieupoważnionym. Dzięki VPN na Playstation użytkownicy mogą nawiązać szyfrowane połączenie na swojej konsoli do gier, podczas uzyskiwania dostępu do Internetu. Zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa, dzięki czemu gracze mogą pozostać bezpieczni podczas wykonywania czynności online. Sieć VPN zamaskuje adres IP użytkownika i zapobiegnie niechcianemu podsłuchiwaniu przez hakerów lub dostawców usług internetowych, umożliwiając łatwe granie online, wraz z omijaniem ewentualnych blokad geograficznych. VPN na Playstation pomaga chronić Twoje prywatne informacje przed przechwyceniem przez osoby trzecie, co zapewnia większy spokój podczas grania online na Playstation.

Korzyści z używania VPN na konsoli do gier

Korzystanie z VPN na Playstation może być postrzegane jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, zapewniająca dodatkową ochronę Twoich danych. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym graczem, czy zapalonym uczestnikiem turniejów, posiadanie wirtualnej sieci prywatnej (VPN) na swoim Playstation jest jednym z najlepszych sposobów na upewnienie się, że Twoja gra będzie bezproblemowa i bezpieczna. Dzięki maskowaniu IP, szyfrowaniu i niezawodnemu połączeniu możesz cieszyć się wszystkimi zaletami gier online przy minimalnym ryzyku. Oprócz zapewnienia prywatności danych online i ochrony przed kradzieżą tożsamości, korzystanie z VPN pozwala również na dostęp do treści zablokowanych przez blokady geograficzne; i nie tylko. Możesz grać z przeciwnikami z całego świata, ale również będziesz mieć dostęp do wszystkich rodzajów treści do pobrania, które mogą być ograniczone w niektórych krajach. Silne połączenia i duża szybkość działania sieci VPN na Playstation zapewniają lepsze wrażenia z użytkowania – ułatwiają maksymalne wykorzystanie możliwości Twojego Playstation bez obaw o zagrożenia cybernetyczne lub narażenie na szwank danych osobowych.

Jak skonfigurować i jak włączyć VPN na Playstation

Aby skonfigurować VPN w PlayStation, potrzebujesz jedynie szybkiego połączenia internetowego, routera z obsługą vpn lub konta u dostawcy usług vpn, który oferuje dedykowane rozwiązania do uruchamiana VPN na Playstation. W ciągu kilku krótkich chwil będziesz mógł rozpocząć strumieniowe przesyłanie filmów, granie w gry na konsoli przy użyciu VPN.

Poniżej objaśnimy kilka sposobów na włączenie VPN na PS3, PS4 i PS5

Aktualnie żaden usługodawca VPN nie posiada dedykowanej aplikacji na konsole PlayStation, dostępnej do pobrania z PS Store. Istnieją jednak inne proste sposoby na uruchomienie VPN na PS3, PS4 i PS5. Przybliżymy teraz dwie najpopularniejsze metody.

Router z wbudowaną obsługą VPN na Playstation

Najprostszym sposobem na włączenie VPN na konsoli Sony, jest kupno routera z wbudowaną obsługą VPN. Poszczególni dostawcy usług wirtualnych sieci prywatnych mogą oferować dedykowane routery z obsługą ich sieci VPN. Decydując się na to rozwiązanie, pozbywamy się konieczności przeprowadzania większej części konfiguracji VPN, gdyż dostajemy gotowe i skonfigurowane urządzenie – plug&play – które niemal od raz uruchamia VPN w całej naszej sieci domowej. Rozwiązanie to ma jednak wady, bowiem wtedy cały ruch sieciowy w naszym domu, będzie odbywał się przez VPN.

Udostępnianie VPN na PS3, PS4 i PS5 z komputera PC

Inną, równie prostą i chyba najlepszą metodą na włączenie VPN na konsoli PlayStation, jest udostępnianie połączenia z komputera z systemem Windows. W tym wypadku wszystko ogranicza się do instalacji aplikacji VPN na naszym PC i połączeniu komputera z konsolą za pośrednictwem kabla Ethernet. W centrum sieci i udostępniania dokonujemy krótkiej konfiguracji, po czym nasz komputer udostępnia połączenie internetowe (przechodzące przez tunel VPN) wprost do naszej konsoli Sony. Szczegółowe poradniki krok po kroku można znaleźć na stronach poszczególnych usługodawców VPN. Całość konfiguracji zwykle nie zajmuje dłużej niż 3 minuty.

Najczęściej zadawane pytania odnośnie działania VPN na konsoli Sony

Niektóre z najczęstszych pytań dotyczących korzystania z VPN na Playstation dotyczą tego, jakiego rodzaju połączenia należy użyć, jak skonfigurować połączenie i jakiego dostawcę należy wybrać. W skrócie, rodzaj połączenia zależy od konkretnego systemu do gier; na przykład kabel ethernet jest zalecany dla PS4. Konfiguracja VPN jest również prosta; w zależności od sprzętu lub oprogramowania, którego używasz, może istnieć oprogramowanie lub specjalny przewodnik od wybranego dostawcy, który pomaga w konfiguracji. Wreszcie, wybór dostawcy VPN zależy przede wszystkim od tego, jakich funkcji potrzebujesz; różni dostawcy oferują różne poziomy bezpieczeństwa i prywatności w różnych punktach cenowych.

VPN może zaoferować wiele korzyści dla użytkowników konsoli do gier Playstation, w tym większą prywatność i bezpieczeństwo, a także dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi. Konfigurowanie VPN na Playstation jest stosunkowo prostym procesem i powinno zająć tylko kilka minut.