Twój adres IP: 44.200.140.218

ISP: Amazon.com

Lokalizacja:  

Incogni usunie Twoje dane osobowe z internetu

6 maja 2023
Incogni - usuń swoje dane z internetu

Dane osobowe to nowe, czarne złoto dzisiejszego cyfrowego krajobrazu. Mniej lub bardziej świadomie, „rozdajemy” je na prawo i lewo – podczas zakupów online, rejestracji na portalach, czy nawet wypełniając niepozorny formularz kontaktowy. Rozwiązaniem może być Incogni – internetowe narzędzie, które w naszym imieniu wyszuka i usunie dane osobowe „fruwające” między brokerami i bazami.

Ochrona danych osobowych to poważny problem Internecie. Co chwilę rejestrujemy się na nowych, „darmowych” portalach, wypełniamy „niezobowiązujące” formularze kontaktowe, robimy zakupy online i instalujemy nowe, niepozorne aplikacje na naszych telefonach. W pośpiechu przeklikujemy się przez kolejne „umowy świadczenia usług” czy „wymagane zgody”, bez których nie założymy konta czy nie zrobimy zakupów w ulubionym sklepie internetowym.

brokerzy danych osobowych

Niestety, wszystko ma swoją cenę – w Internecie zwykle i nieświadomie płacimy naszymi osobistymi danymi

A skutki tego już wszyscy dobrze znamy. Skrzynka email zasypana spamem, uporczywe telefony od telemarketerów, ankieterów, irytujących sprzedawców fotowoltaiki, a czasami zwykłych oszustów chcących wyciągnąć od nas jeszcze więcej, jeszcze bardziej wrażliwych danych. Uciążliwe telefony i spam jakoś możemy znieść, ale co w sytuacji, gdy dostaniemy informację o nowym kredycie, którego nie wzięliśmy?

Incogni – narzędzie przeciw brokerom danych osobowych

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia brokerów danych osobowych. To firmy, które gromadzą, analizują, przechowują i sprzedają nasze dane osobowe: imiona, adresy, numery telefonów, adresy e-mail, dane demograficzne czy nawet zachowania zakupowe czy preferencje online.

Zbierają te informacje z różnych źródeł, takich jak strony internetowe i media społecznościowe, które odwiedzamy, czy ankiety i formularze, które wypełniamy. Takie dane osobowe następnie są łączone w gotowe zestawy, które mogą być sprzedawane i wynajmowane firmom, organizacjom czy agencjom marketingowym – czyli wszystkim zainteresowanym, którzy dysponują odpowiednią ilością gotówki. Cały handel danymi osobowymi odbywa się na granicy prawa i wydawane rozporządzenia o ochronie danych osobowych nie zawsze tu pomagają.

Incogni

Usuń swoje dane osobowe z internetu

Ręczne wyśledzenie i wysłanie żądań o usunięcie naszych danych osobowych – jeśli byłoby w ogóle możliwe – zajęłoby bardzo dużo czasu. Odpowiedzią może być Incogni – czyli narzędzie/usługa (od firmy Surfshark), która odnajdzie i usunie dane osobowe z wszelkich, internetowych baz danych. Jak to robi? W naszym imieniu kontaktuje się z brokerami danych osobowych z prośbą o usunięcie wszystkich danych, które o nas zgromadzili w swoich bazach. Ci muszą to zrobić, bo są na to przepisy (np. RODO).

Cały proces jest niezwykle prosty i z punktu widzenia użytkownika Incogni, niemal całkowicie bezobsługowy. Nie jest wymagana żadna tajemna, specjalistyczna wiedza, samo narzędzie wszystkim się zajmie, a my możemy jedynie czekać na kolejne wiadomości z informacją o usunięciu kolejnych danych osobowych, z kolejnych baz danych, kolejnych brokerów.

Incogni jak działa

Jak działa Incogni?

Zakładamy konto na platformie Incogni. Musimy podać nasz adres email, który zwykle używamy do rejestracji w internecie, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania – czyli wszystkie dane, za pomocą których Incogni ma nas szukać w bazach brokerów. Następnie konieczna jest jeszcze zgoda o kontaktowanie się w naszym imieniu z podmiotami przechowującymi nasze dane osobowe. Finalnie wybieramy sposób rozliczenia – miesięczny lub roczny.

Po założeniu konta w Incogni i opłaceniu usługi, narzędzie już wyszukuje i wysyła prośby o usunięcie danych osobowych. W niektórych przypadkach proces może trwać nawet kilkadziesiąt dni, co jest związane z czasem, jaki poszczególne firmy mają na odpowiedź w sprawie zapytań o dane osobowe. Jednakże pierwsze wiadomości o usunięciu danych możemy otrzymać już po kilku dniach.

interfejs narzędzia

Incogni to stały monitoring

Poza wysłaniem próśb o usunięcie danych, Incogni będzie regularnie sprawdzać, czy brokerzy ponownie nie dodali nas do swoich baz. Incogni zadziała w USA, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Kanadzie. Aktualnie dostępne są dwa plany cenowe – miesięczny (w cenie 12,99 USD) i roczny, oferujący 50% zniżkę względem planu miesięcznego (w cenie 6,49 USD w przeliczeniu na miesiąc).

Incogni
  • wyszukuje Twoje dane osobowe
  • kontaktuje się z brokerami
  • usuwa Twoje dane z baz
  • bazy danych w USA, UK, EU, Szwajcarii i Kanadzie
  • wypróbuj bez ryzyka przez 30 dni!

przy planie rocznym

-50%

za miesiąc

Aktualne ceny i więcej informacji o Incogni znajdziesz na oficjalnej stronie usługi, na którą przejdziesz korzystając z przycisku powyżej. Warto zwrócić uwagę, że narzędzie oferuje 30-dniowy okres całkowitego zwrotu pieniędzy, więc możemy wypróbować działanie Incogni całkowicie bez ryzyka. Pamiętajmy o naszych danych osobowych – są dobrem nie do przeceniania – ich zaniedbanie może mieć przykre konsekwencje.

<a href="https://vpngo.pl/author/administracjavpngo/" target="_self">Redakcja</a>

Redakcja

Z nami znajdziesz najlepszy VPN dla Twoich potrzeb. Wirtualne sieci prywatne do gier, strumieniowania, czy VPN dla biznesu – opisaliśmy je wszystkie, żebyś mógł podjąć świadomy i satysfakcjonujący wybór.

Prześlij komentarz

Recenzja AirVPN

Recenzja AirVPN

Czy mała, niezależna wirtualna sieć prywatna może konkurować z komercyjnymi gigantami? Nasza recenzja AirVPN odpowie na to pytanie. Sprawdź, czy warto...

HideMyAss! (HMA)

HideMyAss! (HMA)

HMA, znane także jako HideMyAss, to VPN mający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Sprawdziliśmy co ma do zaoferowania ta wirtualna sieć prywatna z osłem w...