Twój adres IP: 18.206.12.157

ISP: Amazon.com, Inc.

Lokalizacja:  

TOP VPN do Steam – jak kupować gry na Steam przez VPN

23 maja 2023
vpn steam

Ceny na Steam znacząco różnią się między regionami – tytuły w Turcji i Argentynie mogą być nawet dwa razy tańsze niż w Polsce. Wirtualna sieć prywatna pozwala obejść ograniczenia geograficzne i korzystać z tańszych regionów. W poniższym artykule wyjaśnimy, jak kupować gry na Steam przez VPN, oraz przedstawimy najlepsze VPN do tego celu.

Steam VPN – TOP 3

Poniżej zebraliśmy 3 najlepsze VPN do Steam, które pozwolą na łatwe obejście wszelkich ograniczeń geograficznych i bezproblemową rozgrywkę, także w grach online. Pełne zestawienie znajdziesz na naszej liście VPN do gier.

Surfshark ranking vpn
 • 3000+ serwerów w 100+ krajach
 • brak limitu urządzeń
 • wsparcie 24/7
 • potwierdzone działanie ze Steam
 • wypróbuj bez ryzyka przez 30 dni!

przy planie rocznym

ok. 16,58 zł

za miesiąc

 • 35000+ serwerów na całym świecie
 • max 10 urządzeń
 • wsparcie 24/7
 • potwierdzone działanie ze Steam
 • wypróbuj bez ryzyka przez 30 dni!

przy planie rocznym

ok. 13,77 zł

za miesiąc

Najlepszy VPN - NordVPN
 • 5000+ serwerów w 60+ krajach
 • max 6 urządzeń
 • wsparcie 24/7
 • potwierdzone działanie ze Steam
 • wypróbuj bez ryzyka przez 30 dni!

przy planie rocznym

ok. 18,39 zł

za miesiąc

Steam przez VPN – czy grozi nam ban?

Zanim przejdziemy do rejestracji i kupowania gier z zagranicy, musimy odpowiedzieć na pytanie, czy kupowanie gier na Steam przez VPN jest legalne. Warunki usług Steam (Terms of Service), jasno zabraniają korzystania z VPN w celu korzystania z serwisu, rejestracji czy kupowania gier – oficjalnie więc, za tanie działanie może grozić nam zbanowanie konta.

W praktyce jednak trudno znaleźć informacje o fali blokad kont za korzystanie z VPN. Mimo, to wszelkie działania w tym zakresie każdy podejmuje na własną odpowiedzialność. Jeżeli planujemy kilkukrotne zmiany regionów jednego konta Steam, warto powstrzymać się od „nienaturalnych” i szybkich przeskoków między różnymi lokalizacjami – takie zachowanie będzie podejrzane i na pewno zwróci uwagę obsługi platformy.

jak kupować gry na steam przez vpn

Jak kupować gry na Steam przez VPN – nowe konto

Niemniej jednak, najlepiej unikać ryzykowanych aktywności na swoim głównym koncie i do kupowania gier z zagranicy przez VPN lepiej założyć nowy, zagraniczny profil. Dokładny poradnik krok po kroku, jak kupować gry na Steam przez VPN na nowym koncie, przedstawiamy poniżej.

 • Zakładamy nowe konto na Steam, korzystając z wirtualnej sieci prywatnej połączoną z pożądaną zagraniczną lokalizacją np. Argentyna lub Turcja (Tytuły zakupione w Rosji zwykle posiadają tylko język rosyjski, dlatego odradzamy tę lokalizację).
 • Doładowujemy konto giftcardami z lokalną walutą (możemy je zakupić na Eneba lub g2a).
 • Kupujemy pobieramy grę i cieszymy się rozgrywką w znacznie niższej cenie.

Dodatkowe ograniczenia

Warto mieć na uwadze, że choć zdarza się to rzadko – niektóre gry np. podczas rozgrywki wieloosobowej, mogą wymagać stałego połączenia z lokalizacji, w której zostały zakupione. Z tego powodu będziemy zmuszeni do ciągłego korzystania z VPN podczas gry. Może być to niedogodnością, dlatego przed zakupem tytułów wieloosobowych, warto uzyskać więcej informacji odnośnie dodatkowych blokad regionalnych.

giftcard Turcja

Czy warto używać VPN do zakupu gier na Steam

Wiemy już jak kupować gry na Steam przez VPN. Zagraniczne lokalizacje oferują bardzo duży rabat względem polskiej wersji sklepu. Sam proces rejestracji i kupno tytułów np. z Argentyny lub Turcji, jest prosty i nie sprawia problemów. Mimo jasnym zakazom używania wirtualnej sieci prywatnej do Steam, brak jest doniesień, jakoby takie działania miały powodować blokady kont. Dlatego zdecydowanie warto używać VPN do zakupu gier na Steam, żeby nie przepłacać.

<a href="https://vpngo.pl/author/administracjavpngo/" target="_self">Redakcja</a>

Redakcja

Z nami znajdziesz najlepszy VPN dla Twoich potrzeb. Wirtualne sieci prywatne do gier, strumieniowania, czy VPN dla biznesu – opisaliśmy je wszystkie, żebyś mógł podjąć świadomy i satysfakcjonujący wybór.

Prześlij komentarz

Recenzja AirVPN

Recenzja AirVPN

Czy mała, niezależna wirtualna sieć prywatna może konkurować z komercyjnymi gigantami? Nasza recenzja AirVPN odpowie na to pytanie. Sprawdź, czy warto...

HideMyAss! (HMA)

HideMyAss! (HMA)

HMA, znane także jako HideMyAss, to VPN mający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Sprawdziliśmy co ma do zaoferowania ta wirtualna sieć prywatna z osłem w...

Recenzja CyberGhost

Recenzja CyberGhost

W poniższej recenzji przyjrzymy się CyberGhost, czyli kolejnej sieci VPN ze ścisłej czołówki. Co ma do zaoferowania CyberGhost w kwestii funkcji...